11 Punkti Mida Jälgida Palkmaja Tellimisel

Pole küsinustki, et palkmaja ostmine on sinu elus üks suuremaid otsuseid ja tellimise käigus tekib hunnik küsimusi ja kõhklusi ning keeruline on valida, kes lõpuks siis palkmaja ja sinu kodu valmis teeb.

Siinkohal kirjeldame kuidas Tenderis palkmaja tootmine käib.

Tender

 1. Panustame sellesse, et saaksid alati kiirelt oma küsimustele vastused, palkmaja pakkumuse põhjaliku, aga samas kiiresti kätte.
 2. Karp kinni, väljast valmis lahendus mida kasutame annab sulle võimaluse panna palkmaja ehitamine nö pausile. Karp kinni, väljast valmis lahendus tagab, et maja on juba veekindel, soojapidav ja palkseinad pole enam looduse meelevallas.
 3. Teeme tehases kohapeal palkmajale vahelae, vaheseina, katuseelemendid ja otsaviilud valmis ja toome nad tükkidena sinu juurde objektile kohale. Selline lahendus on hea mitmel põhjusel. Elemendid valmivad kontrollitud keskkonnas ning ei ole ilma meelevallas, selline lahendus aitab kokku hoida ka raha. Kuidas? Sul ei ole vaja pikalt objektil seisvat kraanat rentida. Tihti ei osata seda ette näha ja see ei tee rõõmsamaks ei sind ega rahakotti. Oleme kindlasti turul ühed kiiremad, kes palkmaja vundamendile püsti panevad. Tavaliselt on viie päevaga meie poolt toodetud palkmaja vihmakindel.
 4. Tenderil on RMK-ga leping ehk iga puu päritolu saab kindlaks teha. See võimaldab sul kui tellijal ka tagantjärgi kontrollida, kui vana see mets oli ja milline oli kasvukoht. Meie eesmärk on olla oma töödes ja pakkumistes 100% läbipaistev, vaid nii saab ehitada tõeliselt hästi ja nii, et osapooled on palkmaja valmimisel ja kogu protsessi vältel võimalikult väikse stressiga.
 5. Oma tehases ehitame õhukuivast puidust, mille niiskussisaldus on 18-25% vahel. Läbi oma praktika eelistame puidu kuivatamiseks kombineeritud varianti. Esimeses etapis viime palgid enda kuivatisse, kus suurem vesi kuivab välja ning seejärel paneme järelkuivamisse.
 6. Kõik palkmaja nurgatapid lahendame nii, et oleks võimalikult tuuletihe ja kvaliteetne. Jah, see on töömahukam, aga see pole kindlasti koht kus kohast kokku hoida.
 7. Palkide jätkamiseks on Tenderi enda läbimõeldud tehnoloogia, mis maandab palgi jätkukohast läbipuhumise riski oluliselt
 8. Palgi varad teeme U-kujulised, mis tagab väiksema vajumise ja parema tuuletiheduse.
 9. Teeme ära järgmiste etappide jaoks vajalikud eeltööd. Nimelt on palkmaja karbi ehitamisel palju kiirem teha palkidesse vajalikke sisselõikeid ja auke, kui neid hiljem tagantjärele hakata tegema. Sinna kuulub näiteks elektritööde jaoks vajalikud ettevalmistused. Meie jaoks on see alati tööde paketis sees, sest nii on kõige efektiivsem Sinu jaoks.
 10. Palkmaja ehitamise üheks väga oluliseks etapiks on palkide töötlemine. Tenderis teeme tehase tingimustes alati esimese kruntimse ja kasutame selleks värvitut puidukaitsevahendit Beckers. Tehase tingimustes kruntimisel on suur eelis, sest ei sõltuta selle tegemisel ilmast ning see on kiirem ja mugavam kui hiljem kohapeal tehes. Esimene kord kaetakse palgid välisvärviga juba tootmises.
 11. Meie poolt tehtavad tugevusarvutused ei ole kunagi võetud laest. See tähendab, et Tenderi ehitatud majas on sinul ja sinu perel alati turvaline.

Seetõttu julgeme südamerahus anda teie ehitisele ka 2- aastase garantii. Kui peakski ilmnema palkmajal mingi viga, siis anna lihtsalt teada – me tegeleme sellega aktiivselt ise, kuni kõik on korras ja tellija on õnnelik. Sa ei pea meid piltlikult öeldes mööda linna taga ajama ja mõtlema, millal need mehed küll tulevad. Kui olete probleemist teada andnud, saab Sinu murest meie oma ja hakkame tegema samme lahenduse suunas.

Soovime veel rõhutada ühte punkti. Tender Ehitus ei anna katteta lubadusi. Me ei lähe sellele libedale teele, et lubame palkmaja pakkumise võitmiseks kiiremat tarneaega ja soodsat hinda, et hiljem leida vabandusi, miks asjad ei valmi lubatud ajaks või miks on vaja raha juurde maksta. Loomulikult anname alati endast parima, et teha teie palkmaja võimalikult kiiresti valmis, ja meie hinnapakkumine on alati lõplik (loomulikult eeldusel, et teie soovid jäävad samaks). Kui peakski vigu juhtuma (tegu ju inimestega), siis võtame alati täie vastutuse ja lahendame situatsioonid nii, et jääkisid igal juhul rahule. Miks nii?

Töötame selle nimel, et olla sõpradele/tuttavatele enim soovitatud käsitööpalgist palkmajade ehitaja – sõpradele ju jama ei soovitata. Tänapäeval pole müügi jaoks vaja kasutada kavalaid taktikaid, vaid tuleb luua kliendile maksimaalselt väärtust, seda selgitada ning olla aus ja läbipaistev.

Sinu uue ja kvaliteetse palkmaja nimel!